Alina 9 kW
Alina 9 kW
 

Alina 9 kW


Idealny do każdego wnętrza

Piękne, klasyczne linie Kafli z ceramiki Majolica podkreślają ponadczasowe piękno piecyka jako źródła ciepła, który dzięki subtelnej stylistyce wpasuje się równie dobrze w klasyczne jak i nowoczesne wnętrze. Piecyk Alina wyróżnia się na tle innych piecyków kaflowych możliwością tylnego lub górnego wylotu spalin.
brak ocen Czytaj dalej
Frida 13 kW piecyk z płaszczem wodnym oraz nadmuchem
Frida 13 kW piecyk z płaszczem wodnym oraz nadmuchem
 

Frida 13 kW

 

piecyk z płaszczem wodnym i nadmuchem

STWORZONY, ABY ZAGRZAĆ TWÓJ DOM I JEDNOCZEŚNIE POZWOLIĆ CI SIĘ CIESZYĆ WIZJĄ OGNIA NAWET W MAŁYCH POMIESZCZENIACH Konstruktorzy tego modelu kierowali się mottem - prostota i efektywność. Dzięki swojemu doświadczeniu Eva Calor stworzyła piecyk FRIDA - niewielkich rozmiarów piecyk z płaszczem wodnym, zamknięty w estetyczną, nowoczesną kształtem i funkcjonalną obudowę. Mimo swoich rozmiarów model ten wyposażono w zbiornik na pellet o pojemności 20kg oraz dla zwiększenia efektywności mały wentylator nadmuchowy, który zdecydowanie poprawia konwekcję gorącego powietrza i pozwala na znacznie szybsze ogrzanie pomieszczenia, w którym go zamontowano. Piecyk na pellet FRIDA od Eva Calor to idealne rozwiązanie do stworzenia centralnego ogrzewania w domu o kubaturze 300m3 oraz przygotowania wody użytkowej . Dzięki swojej kompaktowej obudowie i niewielkim rozmiarom można go zamontować w domach, w których nie ma specjalnego pomieszczenia przeznaczonego na kotłownię. Zasyp 20 kg i sprawność powyżej 91% sprawi, że przez wiele godzin w Twoim domu będzie ciepło. W modelach Hydro Eva Calor zastosowała wymiennik rurowy umieszczony w komorze spalania, wykonany ze stali kortenowskiej, co pozwoliło na osiągnięcie wyjątkowej sprawności (powyżej 91%) i trwałości wymiennika przy jednoczesnym ograniczeniu do minimum czyszczenia i pielęgnacji wymiennika. Zastosowana stal kortenowska, dzięki swoim unikalnym właściwościom, jest bardzo odporna na korozję nawet poddana działaniu spalin, co wydłuża żywotność urządzenia. Intuicyjna elektronika z funkcją AUTO zapewnia łatwą obsługę. Standardów model Frida jest wyposażony w pilot zdalnego sterowania, a dodatkowo można wyposażyć piecyk w moduł GPRS lub WiFi do zdalnego sterowania z urządzeń mobilnych.  
brak ocen Czytaj dalej
Gaia 4 kW
Gaia 4 kW

GAIA 4 kW

Wizja ognia na ścianie

Oprócz walorów estetycznych GAIA dzięki swojej kompaktowej obudowa która zajmuje jedynie 30 cm miejsca przy ścianie. Stalowy, lakierowany front piecyka w kolorach czerwonym lub kremowym, elegancko okala szklane drzwiczki.  Piecyk GAIA oferuje możliwość tylnego lub górnego przyłączenia do komina, co w sytuacji umieszczenia przyłącza na pewnej wysokości nad podłogą pozwala na postawienie piecyka tuż przy ścianie. W zestawi znajduje się uchwyt do powieszenia piecyka na ścianie. Moc 4kW oraz 5 kg zasyp pelletu pozwalają ogrzanie pomieszczeń o powierzchni do 40m2 i na autonomiczną pracę kilku godzin. Ciekawą cechą tego modelu jest możliwość umieszczenia piecyka w jednym pomieszczeniu np. kuchni z jadalnią i skierowania (poprzez obrócenie wentylatora w piecyku) gorącego powietrza do pomieszczenia za ścianą.  
brak ocen Czytaj dalej
Karen- piecyk na pellet 9kW edycja limitowana
Karen- piecyk na pellet 9kW edycja limitowana
 

Karen 9 kW

  Nowoczesny design, duży zasyp paliwa, atrakcyjna cena i wizja ognia - te wszystkie cechy łączy w sobie produkt z edycji limitowanej KAREN. Techniczne jest bliźniaczą wersją absolutnego bestsellera RITA, natomiast projektanci zatroszczyli się o design urządzenia, który idealnie wpasuje się w nowoczesne wnętrza. Nowością jest także większy zbiornik na paliwo - piecyk KAREN z limitowanej edycji posiada aż 40kg zbiornik na pellet, dzięki czemu urządzenie może działać nawet przez 70h bez przerwy bez konieczności dosypywania paliwa. Moc piecyka Karen to aż 9kW, posiada on nadmuch gorącego powietrza, dzięki czemu pomieszczenie w niedługim czasie nagrzewa się do optymalnej temperatury. Palenisko wykonane ze stali INOX, zintegrowany termostat i programator tygodniowy - to wszystko w połączeniu z tylnym lub górnym odprowadzeniem spalin czyni Karen świetnym rozwiązaniem do ogrzania domu. Karen ma także wbudowany popielnik. Dzięki wbudowanemu wentylatorowi nadmuch ciepłego powietrza pozwala na szybką konwekcję w pomieszczeniach nawet do 90m2. Piecyk wyposażony w czujnik temperatury otoczenia, elektryczną rozpalarkę, automatyczny podajnik i sterownik pozwalający na automatyczną pracę - w zależności od zadanej temperatury pomieszczenia piecyk wygasza się i rozpala automatycznie w zależności od potrzeby. Wbudowany programator (tygodniowy) pozwala na zaprogramowanie cykli pracy urządzenia. Możliwość tylnego odprowadzenia spalin o średnicy 80 mm. Najważniejsze cechy piecyka KAREN:
 • Modulowana moc grzewcza: 2,8-8,8kW
 • Sprawność: ≈90%
 • Kubatura pomieszczeń do ogrzania: do 200m3
 • Pojemność zbiornika na pellet: 40 kg
 • Zużycie pelletu: od 0,6 do 1,8 kg/h
 • Autonomia czasu pracy (czas pracy na 1 pełnym zbiorniku): do 70 godzin
 • Stalowa komora spalania i palenisko ze stali inox
 • Wbudowany popielnik
 • Wylot spalin: tylny
 • Dolot powietrza pierwotnego: Tak
 • Powietrze wtórne (system CZYSTA SZYBA): Tak
 • Wymiary (cm) szer. x głęb. x wys.: L 44 x P 51 x H 126 cm
 • Waga: 59,7 kg
 • Opcjonalne wyposażenie dodatkowe:
 • Pilot zdalnego sterowania
 • Moduł Wifi
 • Moduł GPRS
 • Płyta ochronna na podłogę
brak ocen Czytaj dalej
Lucilla 9kW
Lucilla 9kW

Lucilla 9 kW PL

Styl i elegancja

Elegancka obudowa stalowa w stylu retro, wyjątkowości nadają wycięte w obudowie zdobienia, pod którymi zamontowano panele w innym kolorze dla wzmocnienia tego eleganckiego efektu. Stylistyka retro w połączeniu z dbałością o sprawność, niskie zużycie pelletu i moc 9 kW wyróżniają ten model.
brak ocen Czytaj dalej
Matilde 4kW
Matilde 4kW

Matilda 4 kW


Idealny do każdego wnętrza

  MATILDE to tani, automatyczny piecyk na pellet. Estetyczna stalowa, obudowa o kompaktowej obudowie, która zajmuje jedynie 30 cm miejsca przy ścianie nadaje się również do powieszenia. Idealne rozwiązanie do domków letniskowych, biur czy zakładów usługowych.  
MATILDE oferuje możliwość tylnego lub górnego przyłączenia do komina, co w sytuacji umieszczenia przyłącza na pewnej wysokości nad podłogą pozwala na postawienie piecyka tuż przy ścianie. Moc 4kW oraz 5 kg zasyp pelletu pozwalają ogrzanie pomieszczeń o powierzchni do 40m2 i na autonomiczną pracę kilku godzin. Ciekawą cechą tego modelu jest możliwość umieszczenia piecyka w jednym pomieszczeniu np. kuchni z jadalnią i skierowania (poprzez obrócenie wentylatora w piecyku) gorącego powietrza do pomieszczenia za ścianą.
brak ocen Czytaj dalej
Rita 9kW
Rita 9kW

Rita 9kW 

Idealny piecyk do twojego wnętrza

 

Rita to piękny piecyk na pellet o mocy 9kW. Jego stalowa obudowa została zaprojektowana tak by swoim kształtem i wyprofilowaniem przypominać przepływ fali ciepła. Dzięki wbudowanemu wentylatorowi nadmuch ciepłego powietrza pozwala na szybką konwekcję w pomieszczeniach nawet do 90m2.

brak ocen Czytaj dalej
Zaira 13kW
Zaira 13kW
 

Zaira 13 kW

  System przepływu powietrza przez drzwi piecyka i dolnego nadmuchu gorącego powietrza zwiększający szybkość rozchodzenia się ciepła w Twoim wnętrzu Zaira to idealny przykład połączenia nowoczesnej technologii, efektywności i unikalnego designu. Piecyk nie bez powodu nawiązuje stylistyką do SMARTPHONE'ów. Jest zgodnie z zamysłem projektantów tak samo jak smartphone'y nowoczesny, piękny i funkcjonalny. Dodatkowo cechuje go wyjątkowa sprawność duża moc 13 kW oraz piękna wizja ognia. Jak wszystkie piecyki Eva Calor jest w pełni automatycznym urządzeniem kominkowym na pellet. Zaira jest wyposażona w 15 kg zasobnik na pellet co czyni ją autonomiczną nawet przez 18 godzin, a moc 13 kW pozwala ogrzać wnętrz o powierzchni nawet 120m2. Każdy piecyk Eva Calor wyposażony jest w wentylator o wysokim sprężu wydmuchujący spaliny i na zasadzie podciśnienia zasysający powietrze do komory spalania. Powietrze do spalania może być oczywiście doprowadzone z zewnątrz, ale jeśli nie ma takiej możliwości może również pobierać powietrze z pomieszczenia. Zaletą piecyka ZAIRA jest wysoka moc i efektywność z jaką swoją moc grzewczą 13kW przekazuje do pomieszczenia. Dzięki systemowi ADSD gorące powietrze jest wydmuchiwane przez otwór nadmuchowy w dolnej części drzwi co powoduje efekt szybkiego odczucia ciepła i lepszej jego konwekcji w pomieszczeniu.  
brak ocen Czytaj dalej